МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС


Наші поради

Абетка безпеки

Головна Прес-служба Новини центру В гостях у рятувальників губернатор Сумщини
В гостях у рятувальників губернатор Сумщини
Новини центру
П'ятниця, 12 травня 2017, 13:18

11 травня голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО здійснив робочу поїздку у місто Ромни, де відвідав Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій

 

Очільник області наголосив на важливості цього центру не лише для Сумщини, а й для України в цілому. Адже роменські рятувальники – піротехніки, фахівці радіаційної та хімічної розвідки, водолази, кінологи – постійно затребувані.

«Міжрегіональний центр швидкого реагування – дуже важлива стратегічна структура області, яка докладає багато зусиль для оперативної стабілізації ситуації під час надзвичайних подій. Я знаю, що за мужність і самовіддані дії при виконанні завдань за призначенням особовий склад Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій неодноразово заохочувався Президентом України Петром ПОРОШЕНКО, Кабінетом Міністрів, керівництвом ДСНС України, громадськими організаціями», – зазначив Микола Клочко.

Рятувальники під час спілкування з головою облдержадміністрації показали водолазну барокамеру РКУМу 376 ПР, яка знаходиться в постійній готовності і використовується для тренувань водолазного складу підрозділу Центру, а також водолазів майже з усієї України. Крім того барокамера необхідна для лікувальної рекомпресії водолазів структури ДСНС України та інших відомств.

Голова облдержадміністрації відвідав музей, де зібрана історія колишньої військової частини, а нині Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України. Є тут матеріали, що стосуються бойових дій у зоні антитерористичної операції.

«Уже на початку серпня 2014 року, відразу після звільнення окупованих територій, зведений загон Центру вирушає на буремний схід. На Донбас наші рятувальники прибули для проведення відновлювальних робіт буквально відразу після того, як місто Лисичанськ було звільнене від терористів, – говорить начальник Центру полковник служби цивільного захисту Сергій Біляєв, – Обстановка в Лисичанську виявилася вкрай не простою. Відступаючи, терористи намагалися завдати якомога більше руйнувань інфраструктурі міста: підірвані мости, розграбовані магазини, автозаправки, пошкоджені об'єкти водо- та енергопостачання. Багато об'єктів були заміновані, що істотно ускладнювало роботу ремонтних бригад. Саме тому ДСНС України направила сюди підрозділ, який здатний виконувати практично весь спектр аварійн- рятувальних та відновлювальних робіт. Піротехніки та водолази буквально цілодобово обстежували місцевість та звільняли населений пункт від вибухонебезпечних предметів, яких виявили дуже багато».

Під час спілкування з очільником області рятувальники розповіли також, як працювали у Балаклеї, розбирали завали будинку по вулиці Металургів в Сумах, у якому стався вибух газу.

Під час зустрічі з головою облдержадміністрації керівництво центру озвучило і нагальні проблеми, над вирішенням яких працюють зараз. Зокрема, це посилення матеріально-технічного забезпечення центру та добудова басейну глибиною 8 метрів, який має використовуватися для тренування водолазних підрозділів ДСНС з усієї України.

 

 

Зона відповідальності

 

Анонс


Счетчик тИЦ и PR