МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Події З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 39 тисяч вибухонебезпечних предмет
З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 39 тисяч вибухонебезпечних предмет
Середа, 02 серпня 2017, 05:18

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише впродовж минулих трьох дібздійснено 159 виїздів, під час яких виявлено 742 боєприпаси, у тому числі 5 авіаційних бомб.

 

 

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 39 тис. 9 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 182авіаційні бомби.

Досить часто вибухонебезпечні предмети часів минулих війн знаходять і громадяни.

Зокрема, 28 липня піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області у спеціально відведеному місці знищили 82 міліметрову мінометну міну та 76 міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни, які були виявлені місцевими мешканцями напередодні поблизу с. Скаржинці Ярмолинецького району.

Водночас у селі Темногайці Шумського району Тернопільської області, під час проведення земляних робіт, громадяни виявили протитанкову міну часів Другої світової війни, про що одразу ж повідомили рятувальників. Небезпечну знахідку вилучили фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області для знешкодження у безпечному місці шляхом контрольованого підриву.

Крім того тривають роботи щодо гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Луганщині впродовж 31 липня, перевірено 21,78 га місцевості у м. Сватове, Станично-Луганському, Попаснянському та Новоайдарському районах, де виявлено, вилучено та знищено 67 одиниць вибухонебезпечних предметів.

У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 5,34 га території, де виявили 53 одиниці ВНП.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR