МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС


Наші поради

Абетка безпеки

Головна Прес-служба Новини центру За минулий тиждень знешкоджено 9 боєприпасів часів минулих війн
За минулий тиждень знешкоджено 9 боєприпасів часів минулих війн
Новини центру
Понеділок, 09 жовтня 2017, 13:20

Протягом минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було знищено 2 артилерійські снаряди калібру 152 мм, 6 мінометних мін калібру 82 мм, 1 ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни. Вибухонебезпечні предмети були знайдені у Сумському, Недригайлівському, Середино-Будському, Краснопільському районах і м. Охтирка.

 

Зокрема, фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій знешкодили ручну гранату Ф-1. На неї у м. Охтирка натрапив місцевий житель під час проведення будівельних робіт на власному подвір’ї. Піротехніки вилучили боєприпас, вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Загалом з початку року на Сумщині зафіксовано 223 випадки виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь-де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймі.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

Зона відповідальності

 

Анонс


Счетчик тИЦ и PR