МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру Психологи – лікарі душ, без яких не обходиться наше життя.
Психологи – лікарі душ, без яких не обходиться наше життя.
Новини центру
Четвер, 22 лютого 2018, 14:48

Дехто вважає професію психолога несерйозною, нудною та до того ж нецікавою. Що ж являє собою ця професія?

 

Петренко Ольга, капітан служби цивільного захисту, працює на посаді психолога Міжрегіонального центру швидкого реагуванння ДСНС України вже 6-й рік. За цей період вона зуміла завоювати авторитет серед колег як фахівець, а також змінила на краще думку абсолютної більшості про відносно нову для України професію.

Робота психолога служби цивільного захисту умовно поділяється на дві складові. По – перше, це постійний, 24 години на добу, психологічний супровід діяльності особового складу у службовий та позаслужбовий час, по – друге, надання екстреної психологічної допомоги населенню при виникненні різноманітних надзвичайних ситуацій.

Вміння психологічно підготувати себе до дій, пов'язаних з ризиком і небезпекою, для працівників ДСНС України має особливе значення. Тому Ольга регулярно проводить з особовим складом різноманітні тренінги, лекції, цікаві заняття та тестування, які не тільки дають бійцям можливість цікаво провести час, а й формують психологічну готовність до дій в екстремальних умовах.

«Моя задача, - розповідає Ольга Петренко, - навчити моїх підопічних прийомам емоційного і психологічного розвантаження, саморегуляції, мотивувати їх до активності та позитивного мислення, спрямовувати на поліпшення відносин і взаємодії із соціальним середовищем. Суть професії психолога полягає в тому, щоб розібрати по цеглинці всі мотиви та чинники, які керують поведінкою людей. Якщо провести паралель, то психолог — це механік людської душі, що розуміє, як працює весь цей складний і заплутаний пристрій, і здатний полагодити його в разі неполадок. Хочеться всім побажати бути більш відкритими, не соромитися проявляти свої почуття, не боятися розповісти про наболіле. Адже психолог – це людина, яка вислухає, підтримає, допоможе спільно вирішити проблеми, які турбують, а також допоможе знайти правильний вихід із ситуації. А безвихідних ситуацій не буває».

 

Зона відповідальності

 

Анонс



Счетчик тИЦ и PR