МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру Відлуння минулих війн
Відлуння минулих війн
Новини центру
П'ятниця, 13 квітня 2018, 10:24

Відлуння минулих війн. Застаріла вибухівка – артснаряди, міни, гранати. Вони й досі нагадують про себе. А натрапити на них можна будь-де: на присадибній ділянці, подорожуючи у лісі та навіть відпочиваючи на водоймищі.

 

Весною кількість таких випадків значно збільшується. Так, лише упродовж 11-13 квітня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій знешкоджено 9 вибухонебезпечних предметів, які напередодні виявили жителі області.

Зокрема, 11 квітня  знешкоджено артилерійський снаряд калібру 152мм виявлений в селі Біловодське Роменського району під час укладки водостічної труби.

Цього ж дня піротехнікам довелося працювати і в селі Мухувате Недригайлівського району біля урочища Рудецьке, де був виявлений артилерійський снаряд калібру 122мм

12 квітня  проведено роботи зі знешкодження артилерійського снаряду калібру 122мм  часів Другої світової війни. Раніше на одному із приватних подвір’їв вулиці Садової обласного центру люди знайшли підозрілий предмет зовні схожий на боєприпас. На вибухівку натрапили, коли господар вирішив демонтувати старенький сарай та побудувати на його місці нову будівлю. Небезпечна знахідка знаходилась лише у кількох метрах від житлового будинку.

Цього ж дня рятувальники знешкодили три артилерійські снаряди калібру 50мм та протитанкову міну, які були виявлені напередодні жителями села Валіївка Білопільського району.

13 квітня сапери працювали над знешкодженням вибухонебезпечних предметів, а саме двох протитанкових мін ТМ-35 і ТМ-62 виявлених у селі Ясенове Охтирського району та в Лебединському районі.

Всі вибухонебезпечний предмети часів Другої світової війни піротехніки вилучили, вивезли за межі населеного пункту  та знищили у спеціально-відведеному місці шляхом підриву.

Громадяни повинні пам’ятати, що боєприпасів або схожих на них предметів не можна навіть торкатися та у жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR