МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру Піротехніки звільняють Сумщину від боєприпасів
Піротехніки звільняють Сумщину від боєприпасів
Новини центру
П'ятниця, 25 жовтня 2019, 05:54

Більше семидесяти років пройшло з того часу, коли на території нашої держави тривали воєнні дії. Проте і сьогодні загрожувати безпеці наших співвітчизників продовжують знахідки післявоєнних років – артилерійські снаряди, авіабомби, мінометні міни. Чи не щодня піротехніки Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України виїжджають на місце знахідок боєздатних вибухівок повоєнних часів, та їх знешкоджують. Роботи фахівцям ДСНС не меншає, а статистика говорить тільки про збільшення випадків знаходження «відголосків війни». Тільки за останні три дні минулого тижня(17-19 жовтня) спеціалістами Центру було знешкоджено два артилерійські снаряди калібру 76мм, п`ять мінометних мін калібру 82 та 50мм, дві ручні гранати калібру 42мм, дев`ять вибухників та сто набоїв калібру 7,62мм у Охтирському, Тростянецькому, Роменському районах та в смт Краснопілля.
Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 303 випадки виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь-де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймі.
Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR