МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру Піротехніки звільняють Сумщину від боєприпасів
Піротехніки звільняють Сумщину від боєприпасів
Новини центру
Середа, 30 жовтня 2019, 09:14

24-25 жовтня піротехнічним відділенням Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України під керівництвом капітана служби цивільного захисту Костянтина Лапка було вилучено 9 боєприпасів часів Другої світової війни, а саме:
24 жовтня в лісі поблизу села Свірж Шосткинського району було вилучено реактивний снаряд М-30 калібру 300мм (вагою 70кг), який володів величезною руйнівною силою, залишаючи після себе воронку 7-8 метрів в діаметрі і до 2,5 метрів в глибину. Та через велику вагу головної частини і невдалої аеродинамічної форми снаряда максимальна дальність його польоту становила всього 2800 м. Використовувався на фронті під час Другої світової війни з липня 1942 року по1943 рік.
Цього ж дня вилучено артилерійський снаряд калібру 122 мм в селі Горове Роменського району, який напередодні виявили місцеві жителі в полі до 1,5 км від житлових будинків.
25 жовтня в селі Гай Мошенка Охтирського району саперами було вилучено артилерійський снаряд калібру 76мм, який напередодні виявили в лісі жителі села під час збирання грибів.
Цього ж дня довелося працювати саперам і в селі Боромля Тростянецького району над вилученням чотирьох артилерійських снарядів калібру 76мм, мінометної міни калібру 50мм та ручної гранати Ф-1, які напередодні на узбіччі вулиці Першотравневої за 20м від житлових будинків виявили місцеві жителі.

 

Всі вказані вибухонебезпечні предмети буди вилучені та знищені піротехніками МЦШР ДСНС України у спеціально відведених для цього місцях.

ДСНС України закликає громадян бути уважними та обережними у поводженні із невідомими предметами. Зокрема. у разі виявлення незнайомих вам металевих предметів не брати їх до рук та повідомити про знахідку рятувальників.

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR