МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Події Зміни в законодавстві щодо правил заповнення форми декларації особи на виконання функцій держави
Зміни в законодавстві щодо правил заповнення форми декларації особи на виконання функцій держави
П'ятниця, 24 січня 2020, 14:26

Законом України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» (далі – Закон № 140-IX) унесено низку змін, зокрема до статей 1, 3, 45, 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

Відповідно до статті 45 Закону ,  особи  уповноважені  на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ( що зазначені у   статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно  у період з 01 січня до 01 квітня року подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно) за формою, що визначається Національним агентством.

 

Зміни, що відбулися  в Законі  в т.ч. щодо   інформації, яка  зазначається в декларації:

Добавлено коло осіб, які зобов’язані подавати ел. декларації:

особи, які входять до наглядової ради  господарських товариств де 50% відсотків належать державі;

керівник Офісу Президента України, його Перший заступник та заступник;

особи, які займають посади патронатної служби, визначені Законом України "Про державну службу", представники  громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інші особи, які входять до складу конкурсних та дисциплінарних комісій, утворених відповідно до Закону України "Про державну службу", Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", інших законів (ст.3 Закону).

 

Будемо показувати  майно  яке було в користуванні:  машини, квартири  інші об’єкти  у разі,  якщо користуємося   ними  понад половини  строку звітного періоду  ( 183 і більше днів). Усі рахунки які відкриті в  банках  у нас   чи  членів  нашої сім’ї   теж підлягають декларуванню  із зазначенням реквізитів  таких рахунків,  даних  про тип та номер рахунку, даних про банківську або іншу фінансову установу.

У декларації зазначатимуться  відомості про банківські рахунки відкриті  на ім’я суб’єкта декларування  або члена його  сім’ї  незалежно від наявності  залишку коштів  на них станом на 31 грудня звітного періоду.

У декларації також зазначатимуться  нематеріальні активи, що належать суб’єкту декларування або членам його сім’ї, у тому числі об’єкти інтелектуальної власності, що можуть бути оцінені в грошовому еквіваленті крипто валюти  і  безумовно трасти.

Змінилося  визначення поняття  члена сім’ї. Зокрема  членами сім’ї суб’єкта декларування є:

 

  • особи, які перебувають у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік/дружина), незалежного від того, чи вони проживають спільно;
  • діти суб’єкта декларування до досягнення ними повноліття незалежного від того, чи вони проживають спільно;
  • будь-які особи, які спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів упродовж року, що передує року подання декларації, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб'єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають із суб’єктом декларування, але не перебувають у шлюбі.

 

 

У декларації в інформації про суб’єкта декларування та членів його сім’ї  зазначається унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї .

 

Щодо додаткових заходів фінансового контролю теж відбулися зміни. Суб’єкти декларування зобов’язані повідомляти  Національне агентство згідно з вимогами статті 52 Закону про:

відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка (частина перша статті 52 Закону);

суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування (частина друга статті 52 Закону).

Водночас згідно з приписом частини першої розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 140-IX починаючи з 01 січня 2020 року коло суб’єктів, що зобов’язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані, застосовується  лише до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, та   суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 цього Закону.

Такі особи , повинні повідомляти  про суттєві зміни в майновому стані  не тільки у разі придбання майна та отримання доходу , але  у разі ще й  здійснення видатку.

Із врахуванням змін  внесених до Закону України «Про запобігання корупції»  в Міжрегіональному центрі швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій 24 січня  в актовій залі проведено заняття із  особами рядового та начальницького складу та працівниками  центру на тему  «Правильність та порядок заповнення електронних декларацій на сайті НАЗК».

Присутнім доведено зміни в законодавстві спрямовані на запобігання корупції, а також   надано рекомендації щодо заповнення ел.декларацій, отримання відомостей із Державного реєстру  фізичних осіб – платників податків  про суми отриманих  доходів,  та  отримання  інформаційних даних із банківських установ для заповнення декларацій в т.ч.  власних реквізитів  до карток   банківських  установ та інше.

 

Начальник юридичної групи Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України    Володимир Вальцер

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR