МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Кінологія Чотирилапі рятувальники на службі у держави
Чотирилапі рятувальники на службі у держави
Понеділок, 21 листопада 2011, 14:37

Назва професії "кінолог" походить від двох древньогрецьких слів: kynos - собака, logos - навчання. Собаки супроводжують людину вже багато тисячоліть. Собака, найближча людині тварина, уособлює такі добрі риси як вірність, пильність, прихильність, щирість і слухняність.Тому часто їх заводять як «друзів сім'ї» або навіть як домашню окрасу.

Проте ці тварини освоїли і кілька «робочих професій», ефективно допомагаючи людям завдяки своєму незвичайному інтелекту, прекрасному нюху, тонкому слуху, фізичній силі, прудкості, витривалості та іншим рисам.

Професія кінолога не менш складна і відповідальна, ніж інші професії . Адже кінолог повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.

За допомогою спеціально навчених собак кінологи забезпечують пошук і виявлення людей, що постраждали при різних надзвичайних ситуаціях: землетрусах, повенях, сходах сніжної лавини і селевих потоків, каменепадах, техногенних і транспортних аваріях, авіакатастрофах, вибухах, руйнуваннях житлових і виробничих будівель. У горах і печерах, у тайзі і тундрі, скрізь, де терплять лихо люди, їм готові протягнути лапу допомогти особливі кошлаті рятувальники.

Той, хто заглядав в очі досвідченому псові-рятувальникові, заглянувши перед цим в очі смерті, не стане питати: «Як працює собака пошукової служби?» За допомогою прекрасного чуття, це очевидно. Завдяки спеціальному дресируванню, що підкріплює природжений азарт відібраних за особливою методикою молодих собак порід лабрадор, німецька і бельгійська вівчарки, рятувальники навчають вмінню точно позначати місцезнаходження людей, що постраждали в різноманітних надзвичайних ситуаціях.

Останнім часом на допомогу рятувальникам приходить усе більш досконала техніка, але найбільш ефективним і результативним методом пошуку досі залишається кінологічний. Адже собачий нюх і інтуїцію не замінять навіть самі інноваційні технології. Чотирилапий рятувальник здатний уловлювати навіть найслабкіші запахи і відрізняти їх від тисячі непотрібних. Одна собака-рятувальник економить працю десятків чоловік. Підготовка  такої собаки - досить складний процес, що потребує створення відповідної матеріальної бази, методичної  роботи, кваліфікованих кадрів. Саме завдяки старанням собак-рятувальників, їх унікальним здібностям і подвигам, врятовані життя величезної кількості людей».

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR