МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру Обережно: тонкий лід
Обережно: тонкий лід
Новини центру
Понеділок, 19 грудня 2011, 13:47

З настанням зими проблема смертності на воді стає не менш актуальною, ніж влітку, адже річки сковує крига, на яку поспішають любителі зимової риболовлі і дітлахи. Цьогоріч на водоймах Сумщини загинуло 73 людини, а лише з початку зими в області на тонкому льоду вже троє людей втратили життя, двоє з яких – діти.

 

 

 

 

Уже не раз говорилося про небезпеку, яку таїть у собі лід, та люди нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки. В багатьох випадках це закінчується трагічно. Тож, ще раз нагадуємо правила, що допоможуть знизити ризик від небезпеки на льоду:

- під час пересування по льоду потрібно бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні та підозрілі місця;

-обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу — під снігом лід завжди тонший;

-тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

Якщо ви стали свідком такої події, пам’ятайте:

-    до місця пролому потрібно наближатися лежачи, при цьому широко розставляючи  руки;

-    не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потопаючому якийсь підручний засіб (шарф, палицю, дошку тощо);

-     витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони.

 

Якщо крига  проломилася під вами, розставте руки в сторони по краю пролому, щоб утриматися на поверхні і не провалитися під лід, і кличте на допомогу. Зберігати спокій, не борсайтеся у воді.

 

Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи спиною і по черзі витягаючи ноги. Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

 

Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

 

Пам’ятайте – вирушати на водойми поодинці небезпечно!

 

 

2-й Спеццентр МНС

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR