МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру Міжнародні фахівці відзначили високий рівень українських кінологів
Міжнародні фахівці відзначили високий рівень українських кінологів
Новини центру
Понеділок, 21 травня 2012, 10:49

20 травня завершилися тестування кінологічних розрахунків МНС України та Російської федерації, які протягом останніх 3 днів проходили на базі 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України (м.Ромни Сумської обл.). Кінологи-рятувальники разом зі своїми чотирилапими вихованцями ретельно готувалися до головного іспиту року, який на практиці мав виявити сильні та слабкі сторони розвитку пошуково-рятувальної кінології на пострадянському просторі.

Як повідомлялося раніше, заліки приймали виключно фахівці зі світовим ім`ям – Президент Міжнародної організації пошуково-рятувальних собак IRO Детлефф Кюн разом зі своїми колегами. У ході тестувань вони мали отримати відповідь на 2 основних питання – готовність українських та російських кінологів до участі у Чемпіонаті світу, і, головне, готовність матеріальної бази 2 Спеццентру МНС для проведення такого важливого заходу світового рівня.

Крім цього, представники IRO також вивчали, як вирішується в Україні питання безпритульних тварин (протягом останнього року у європейській пресі було багато негативних публікацій про нашу країну з цього приводу, і деякі, особливо європейські, країни-учасниці IRO – всього до цієї організації входить 36 країн - збиралися бойкотувати 18-й Чемпіонат світу).

На підведенні підсумків тестувань судді відзначили високий рівень підготовки українських та російських кінологів, відповідність пошуково-рятувальних кінологічних шкіл цих країн європейським стандартам. 29 кінологічних розрахунків з України після здачі іспитів на клас «В» тепер зможуть брати участь у міжнародних рятувальних місіях, а також подавати заявки на участь у міжнародних змаганнях. Детлефф Кюн відзначив, що з вересня 2011 року (а саме за рік до проведення 18-го Чемпіонату світу представники IRO перевіряли стан підготовки до проведення міжнародного заходу) МНС України та колектив 2 Спеццентру МНС зробили майже неможливе і створили всі умови для того, щоб кінологи з усіх країн почувалися комфортно у всіх відношеннях під час проведення змагань і показали найкращі результати, і що Україна таким чином показала своє щире бажання приєднатися до світової спільноти у боротьбі за безпеку своїх громадян.

Алоїс Балог, австрієць, який перевіряв відношення українців до братів їхніх менших а також деякі інші існуючі у Європі стереотипи щодо громадян пострадянського простору, і був спочатку налаштований досить скептично, після 3-х днів перебування на Київщині та Сумщині, був приємно вражений людяністю та гостинністю українців, іх фаховістю. Він пообіцяв, що відтепер буде основним адвокатом нашої країни у IRO, і його звітний матеріал з фото- та відеоматеріалами у соціальних мережах для колег-рятувальників з інших країн буде носити назву «Welcome to Ukraine».

- Висока оцінка представниками світової спільноти для нас дуже важлива, - зазначив начальник 2 СРЦШР МНС України полковник служби цивільного захисту Сергій Біляєв. – Нам дуже приємно, що наші зусилля, постійна копітка робота, яку проводять фахівці МНС України, не залишилися не поміченими, і стануть іще однією цеглиною у будівлі формування позитивного іміджу нашої країни.

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR