МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру На Сумщині знешкоджений 31 боєприпас
На Сумщині знешкоджений 31 боєприпас
Новини центру
Четвер, 14 червня 2012, 11:52

12-14 червня  піротехнічним відділенням 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України  під керівництвом капітана служби цивільного захисту Дмитра Лєскова  було вилучено 31  боєприпас часів Великої Вітчизняної війни, а саме:

 

12 червня в селі Гарбари Лебединського району місцеві мешканці в лісі, під час збирання ягід,  побачили на поверхні землі предмети, схожі на боєприпаси. На місце події виїхали рятувальники і переконалися, що жителі села знайшли вибухонебезпечний предмет – артилерійський снаряд 76мм.

Того ж дня між селами Мошенка та Велике озеро Охтирського району поблизу технологічного нафтопроводу в ході проведення оперативних заходів, спрямованих на протидію незаконному обігу засобів ураження, співробітниками Служби безпеки України було виявлено 15 мінометних мін калібру 50 мм. часів війни.

13 червня  в селі Чернеччина Охтирського району в лісі на Гуловій горі під час тихого полювання місцевими мешканцями було виявлено шість артилерійських снарядів 76мм.

Того ж дня в селі Токарі Сумського району, біля джерела, куди прийшли напитись води, місцеві  мешканці виявили артилерійський снаряд 76мм.

14 червня  в селі Сад Сумського району по вулиці Виноградна місцевий мешканець на присадибній ділянці під час земляних робіт виявив на власному подвір’ї боєприпас. Про це він і повідомив до Служби порятунку.  Фахівці МНС, які прибули на місце, встановили, що це 152мм артилерійський снаряд часів Великої Вітчизняної війни.

Того ж дня в  селі  Ревякіне Путивльського району на вулиці Миру  дощовими водами вимило шість  ручних гранат РГД-33 та  одна ручна граната Ф-1.

Всі вказані вибухонебезпечні предмети були вилучені та знищені піротехніками 2 Спеццентру МНС України у спеціально відведених для цього місцях.

МНС України вкотре нагадує громадянам: будьте вкрай обережними при виявленні вибухівки. Ні в якому разі не можна підпалювати або кидати у вогонь, торкатися небезпечної знахідки, бити по ній палицею чи іншими предметами, тим більше зрушувати її з місця або переносити. За більш ніж півсторіччя і металева оболонка, і окремі деталі втратили міцність й герметичність, і тільки професійні сапери можуть їх знешкодити без трагічних наслідків.

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR