МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Безпека на льоду
Новини центру
П'ятниця, 04 січня 2013, 08:20

 

Значні коливання температурного режиму повітря на більшості водних об’єктів призвели до утворення нестійкого крижаного покрову, що підвищило ймовірність виникнення нещасних випадків внаслідок неконтрольованого виходу людей на кригу.

 

У грудні 2012 року на водних об'єктах країни загинуло 16 осіб. Найбільша кількість загиблих відмічається у Кіровоградській, Тернопільській, Харківській та Черкаській областях.

У зв’язку із прогнозним погіршенням погодних умов, а також з метою запобігання загибелі людей на водних об'єктах у зимовий період Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає населення від виходу на кригу водних об’єктів, які становлять небезпеку.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

  • Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
  • Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
  • Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
  • Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
  • Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
  • Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам'ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно, а також те, що лід може підвести нас восени, взимку і навесні!

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR