МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Психологія собаки
Новини центру
Вівторок, 19 березня 2013, 09:51

Лекцію "Психологія собаки або як поводити себе з чотирилапим другом" підготувала та провела для особового складу Центру викладач Кінологічної групи капітан служби цивільного захисту Ганна Кунічик.  - З собакою потрібно розмовляти зрозумілою для них мовою. На жаль, більшість власників олюднюють своїх вихованців, ставляться до них, як до дітей. І виходить, що, з одного боку, ми вимагаємо підпорядкування (щоб пес слухався і виконував всі команди), а з іншого - своєю неусвідомленою поведінкою показуємо собаці, що підкорятися не потрібно.Як слід поводитися з собакою? Існують певні правила, яких необхідно дотримуватися:
По-перше, не потрібно псові дивитися прямо в очі - таким чином ви погрожуєте йому.
По-друге, не можна також гладити його по голові у момент знайомства.
По-третє, нависання корпусом - означає загрозу на собачій мові. Тому в таких випадках тварини зазвичай намагаються прибрати голову. А самі нервові можуть і вкусити.
Необхідно протягнути долоню собаці, з нею поговорити, а якщо вона першою підійде, то дозволити себе обнюхати їй, при цьому не роблячи ніяких жестів (особливо різких), відстежуючи її реакцію. Не обнюхати людини собака не може - така її природа, таким чином, тварина отримує інформацію. Допомагає частування ласощами. Але потрібно бути акуратним: деякі пси навчені кидатися на руку з їжею, для того, щоб підхопити шматочок ласощі в повітрі.

Якщо ви зустріли зграю дворняг, агресивно налаштованих, які вилетіли, наприклад, з підворіття, то у жодному випадку не треба тікати - покусають. Вони все одно швидше людини бігають. А якщо ви будете рятуватися втечею, то це спровокує їх на гонитву. Ще один цікавий момент: якщо, наприклад, у парку вигулюють собаку і в цей самий час неподалік спортсмен біжить, пес не зверне на нього уваги. Але тільки людині варто зупинитися, як тварина відразу насторожиться. Собаки здатні легко визначати настрій і емоції людини, тим більше страх. Тому якщо ви зіткнулися зі зграєю, то в жодному разі не панікуйте і не бійтеся, зробіть вигляд, що нахилилися за каменем - навіть на порожньому асфальті. Іноді жесту достатньо, щоб дати знак собакам, що кидок каменю і удар буде наступним рухом. Вони тут же відбіжать.

Зоопсихологи розділили собак на психологічні типи. Добермани, афганські кошари, кокер-спанієлів - типові холерики. А до флегматикам відносяться сенбернари і ньюфаундленди. Собака - це істота, що готова розчинитися у господарі і підкоритися його вимогам. Тому такий розподіл досить умовний.Вибирати собаку людина має за своїми можливостями. І справа не у вартості. Потрібно чітко уявляти, що ви можете дати собаці. Якщо берете хорта, добермана або ротвейлера, потрібно розуміти, що вони потребують вигулу. Такий пес не може сидіти все життя на дивані - їм потрібно активно займатися. Якщо є бажання завести мисливську собаку - наприклад, гарну лайку, - потрібно розуміти, що вона буде страждати без регулярних виїздів на природу. І навіть необов'язково полювати. Хоча, якщо вже ви вирішили обзавестися племінний собакою, то не полювати погано - вхолосту пропадає племінний матеріал. Собака, не отримала робочих навичок, перетворюється в декоративну.

Мода на собак змінюється кожні кілька років. Нещодавно популярними були ротвейлери, раніше - добермани. Є ще маленькі собачки - йоркширський тер'єр, тієї-тер'єр і чихуахуа. Їх можна помістити на долоні або носити в спеціальній сумці. Для когось це компаньйон, а для деяких - просто живий аксесуар, як брелок від «Мерседеса», ручка або дорогий телефон. Тварина перетворюється у річ, якою можна пишатися. Моді - модне, а справжній господар завжди пам'ятає, що собака - його відданий друг. І кусючою буває тільки від суворої життя. Спілкуйтеся з собакою на її мові - і тоді напевно відчуєте себе людиною

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR