МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Новини центру На Сумщині навчають на кінолога
На Сумщині навчають на кінолога
Новини центру
Середа, 10 квітня 2013, 17:44

https://www.youtube.com/watch?v=5Zuj18uuQa8

10 квітня на  базі  2-го  Спеціального  регіонального  центру  швидкого  реагування (м.  Ромни  Сумської  області)  розпочалися тримісячні курси для людей, які виявили бажання оволодіти професією кінолога. За парти сіли 20 слухачів різного віку з усіх куточків України: Ромнів, Конотопу, Сум, Дрогобича, Балаклії, Новодністровська, Луганська, Києва, Закарпатської та Вінницької областей. Всіх їх об’єднує одне – бажання навчитися рятувати людей разом зі своїми чотирилапими друзями.

відповідальності

Після здачі  відповідних  державних  іспитів новоспечені фахівці отримають  професію  «рятувальник - кінолог», що надасть їм можливість працювати  у державних структурах (ДСНС та інших міністерствах і відомствах),  а також у приватному секторі. Слухачі будуть вивчати анатомію та фізіологію собак, дисципліни по розведенню і дресируванню, годуванню й утримуванню, догляду й гігієні. Вони проходитимуть тренінги, частково освоять ветеринарію.

Прийняти пологи у собаки, обробити порізану лапу, надати першу допомогу при серцевому нападі – ось далеко не повний перелік теоретичних та практичних знань і навичок, які здобудуть майбутні фахівці кінології на мальовничій Сумщині. До їх послуг комфортабельні кімнати для проживання та зручні вольєри для їх чотирилапих колег, поля для навчань по слідовій роботі, стадіони та криті зали для тренувань зі слухняності та спритності, учбові містечка для пошуку людини під техногенним завалом та у природному середовищі. І головне – навчання буде проводити кваліфікований персонал з великим досвідом.

«Робота з порятунку людей після обвалів будівель, вибухів, пожеж - будні кінолога в Державній службі України з надзвичайних ситуацій, - констатує начальник 2-го Спеццентру ДСНС Сергій Біляєв. - Перш  ніж  почати  розгрібати  руїни,  рятувальникам  необхідно  дізнатися,  чи  залишилися  там  живі  люди,  яких  ще  можна  врятувати,  і  кінологи  тут  незамінні. Досить  кількох  навчених  псів,  щоб  за  15-20  хвилин  перевірити  руїни  будівлі,  а  при  пошуку  тих,  хто  заблукав у  лісі,  четвірка  собак  з  кінологами  замінює  до сотні  чоловік! Щоб  працювати  кінологом  в  ДСНС,  передусім  треба  самому  стати  рятувальником:  пройти  психологічне  тестування  і тренінги,  мати достойну фізичну  підготовку,  освоїти  топографію,  навички  надання  першої  медичної  допомоги. А  потім  натаскувати  і  тренувати свою собаку  для  пошуку  людей. Як  правило,  кінологами  у нашій структурі  стають  або  рятувальники  зі  стажем,  або  колишні  волонтери,  що  за  власною ініціативою  беруть  участь  в  рятувальних  операціях  разом зі  своїми  вихованцями.  Випадкових  людей  у нас  не  буває".

Колектив 2 Центру привітав майбутніх кінологів з початком навчань та побажав досягти їм своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та  зустріти добрих і надійних друзів.

У другій половині 2013 року планується провести підготовку ще однієї групи спеціалістів - кінологів, а вже з 2014 на Сумщині планують навчати не тільки наших співвітчизників, а й бажаючих з інших країн, з видачею свідоцтв міжнародного зразка. Це стане можливим після того, як Кінологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій отримає статус Міжнародного кінологічного центру. Для цього роменські рятувальники практично виконали всі пункти "Дорожньої карти" щодо досягнення цієї високої цілі.

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2257/219/80375/

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR