МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Діяльність Навчання Перший випуск кінологів МНС
Перший випуск кінологів МНС

11 рятувальників з різних куточків України - Головних управлінь МНС у Вінницькій, Закарпатській та Кіровоградській областях,  4 СРЦШР (с.Мазанка, АР Крим), 5 СРЦШР (с.Жеребкове, Одеська область) та 6 СРЦШР (м.Дрогобич, Львівська область) -  після трьохмісячного навчання на базі 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС (м. Ромни Сумської області) та здачі відповідних державних іспитів здобули професію «кінолог (рятувальні роботи)».

Такий фінал копітких теоретичних та практичних занять, які провели кращі фахівці 2-го СРЦШР МНС для прибулих слухачів. Для якісного оволодіння курсантами нової професії їм довелось опанувати основи розведення, основи дресирування, анатомію і фізіологію собак, ветеринарну медицину, методику й тактику застосування собак під час рятувальних робіт у різних умовах. Крім цього, хлопці й дівчата навчилися основам безпечної життєдіяльності рятувальника та службової собаки в умовах надзвичайної ситуації, а також професійно освоїли завдання, систему, структуру, сили, засоби пошуково-рятувальних робіт. Державні іспити у слухачів приймала екзаменаційна комісія у складі: начальника відділу професійної підготовки управління освіти і науки МНС полковника служби цивільного захисту Олександра Михайлова, начальника кінологічної служби МНС підполковника служби цивільного захисту Олега Чернова та викладачів 2-го СРЦШР МНС.  Свідоцтва про присвоєння кваліфікації новоспечені кінологи отримали в урочистій обстановці із рук ініціатора та організатора проведення навчань, начальника 2 СРЦШР полковника служби цивільного захисту Сергія Біляєва.

Професіоналізм кінолога – це синтез навчання та наслідок способу життя, пов'язаного з постійною взаємодією зі своїми чотирилапими вихованцями. Послідовність і організованість, витримка і самоконтроль – ось основні риси, якими повинен бути наділений справжній кінолог. Якщо потрібно знайти постраждалих, які знаходяться під руїнами будинку або сніговою лавиною, спеціально підготовлений собака за допомогою нюху вирішує це завдання швидше й ефективніше, ніж бригада рятувальників з найсучаснішим технічним устаткуванням. Проте нічого цього собака не зробить, якщо з нею не працює людина. Її потрібно спочатку виховати і навчити, а потім доглядати і продовжувати дресирування, щоб навики не втратилися, - лише тоді вона буде справді надійним помічником.

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR