МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна
Кінологи Центру стали призерами Чемпіонату світу
Вівторок, 01 жовтня 2013, 06:30

З 25 по 30 вересня 2013 року у Нідерландах (містечко Неймегене) відбувся 19-й чемпіонат світу кінологів – рятувальників, у якому взяли участь 50 команд з 30 країн світу. Змагання проводилися світовою організацією пошукових собак IRO у 3 етапи: пошук людини по сліду, пошук заблукалих у лісі та пошук постраждалих у техногенному завалі. Поруч з фахівцями зі світовим ім`ям з Німеччини, Австрії, Чехії, які фактично стояли у витоків формування рятувальної кінології світу, змагалися у професійній майстерності українські кінологи Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Сергій Шлапак з німецькою вівчаркою Каста Рівел Актів, Володимир Мартинчук з німецькою вівчаркою Бастер Булештерн, Ірина Давиденко з собакою породи малінуа Рутіпусі Хілка та Валерій Гомзар, Володимир Мірошніченко, Володимир Францев, Максим Патьоха з лабрадорами-ретріверами Річардом Ліоном, Марджі Колор Сайтом, Чегіваро та Бімом успішно пройшли всі зазначені етапи міжнародних змагань і у напруженій конкурентній боротьбі зайняли почесне загальнокомандне 3 місце серед 50 команд із загальною кількістю учасників півтори сотні. 1-е та 2-е місця зайняли фаворити подібних змагань – дві команди з Австрії. Інших фаворитів – німців та чехів – потіснили українські кінологи. Позаду вони залишили й представників з 26 інших країн, зокрема з Росії, Польщі, Іспанії, Японії, Кореї, Аргентини тощо.

«Хоча у загальній складовій любого спортивного результату обов`язково присутня доля везіння, після двох останніх чемпіонатів (у 2012 році українська збірна виборола золото) ми можемо з впевненістю констатувати, що у Східній Європі з`явився потужний конкурент навіть для досвідчених команд з 20-тилітнім стажем, - зазначив віце – президент IRO Детлефф Кюн. - За той невеликий проміжок часу, протягом якого ми співпрацюємо з нашими партнерами з України,  вони довели, що налаштовані дуже серйозно, і невпинно демонструють стійку тенденцію розвитку та бажання вдосконалюватися».

«Завдяки старанням собак-рятувальників, їх унікальним здібностям і подвигам, врятовані життя величезної кількості людей, підкреслив начальник МЦШР ДСНС України полковник служби цивільного захисту Сергій Біляєв. - Сьогодні кінологи ДСНС України досягли професійного рівня, знаходяться на цілодобовому чергуванні, і виїжджають за потреби у любу точку країни. Чемпіонати різних рівнів, у яких вони разом зі своїми чотирилапими вихованцями беруть участь, це не тільки кінцевий результат з певною шкалою оцінювання, це перш за все учбово – методичний захід, максимально наближений до реальних надзвичайних ситуацій.  Саме під час таких змагань кінологічні розрахунки проходять черговий іспит на фаховість - сертифікацію, розширюючи пошукові задачі та обмінюючись досвідом з кращими фахівцями світу у галузі дресури та застосування службових собак. Нам дуже приємно, що затрачені нами зусилля на розвиток рятувальної кінології в Україні не виявилися марними, про що свідчать оцінки провідних експертів світу. Ми знаємо свої слабкі сторони. Одна із них – недостатній рівень мовної підготовки. Останній чемпіонат зайвий раз довів, що без доброго знання англійської чи німецької інтегрувати у світову спільноту дуже важко. Але цю прогалину ми обов’язково ліквідуємо, робота у даному напрямку вже ведеться».

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR