МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна
Будьте обережними під час святкування Водохреща
Понеділок, 19 січня 2015, 09:52

Сьогодні українці відзначають  одне із найбільших церковних свят - Хрещення Господнє. За традицією, цього дня, по завершенню церковних богослужінь, люди збираються біля водойми, в якій заздалегідь оснащують ополонка для купання. Вважається, що занурення цього дня  в освячену воду, сприяє зціленню від різних недуг.

 

 

Аби запобігти нещасним випадкам під час святкування, рятувальники звертається до мешканців Сумщини:

- якщо Ви вирішили зануритися у воду порадьтеся спочатку із лікарем;

- заходь в ополонку лише в спеціально обладнаних для цього місцях;

В день святкування, передбачається масовий рух людей поблизу водоймищ, тому  працівники  Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій нагадують елементарні правила, щоб захистити себе від небезпеки:

- обходьте ділянки, які вкриті товстим шаром снігу - лід там завжди меншої товщини;

- біля стоку води, кущів, очерету, в місцях, де водорості або інші предмети вмерзли у водоймище, ймовірність провалитися під кригу значно збільшується ;

- ні в якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги. Краще -палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступню від льоду;

- забороніть дітям виходити на водоймища.

Особливу увагу слід звернути на те, як правильно зігрітися після тривалого перебування на холоді. У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання. Зігрівати потерпілого потрібно поступово. Можна зробити легкий масаж кінцівок.

Якщо, ви все ж таке потрапили під кригу, не панікуйте, покличте допомогу. Пригадайте та послідовно виконайте усі необхідні заходи само порятунку, а саме:

- розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину;

- спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік – звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Рятувальники попереджають населення, щоб запобігти трагічним випадкам дотримуйтесь вимог безпеки

 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR