МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Про нас Історія
Історія - частина 3
Головна статті
Історія
частина 2
частина 3
Всі сторінки

 

Згодом відповідно до наказу МНС України № 257 від 25 травня 2009 року Спеціальний аварійно-рятувальний загін був реорганізований у 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України, а з 2013 року у Міжрегіональний центр швидкого реагування. Поступово проводиться удосконалення організаційної структури для більш якісного та ефективного функціонування і, відповідно, розширюється зона відповідальності Центру, до якої увійшла вся Українаі. Суттєво зміцніли позиції та матеріальна база створених ще за існування Спеціального аварійно-рятувального загону підрозділів водолазів та кінологів. Водолазні спеціалісти, пройшовши додаткову підготовку за спеціальністю «сапер (розмінування)», нині успішно співпрацюють із групою піротехніків -  виконують роботи з пошуку та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни, що знаходяться у водоймищах, щовесни ретельно обстежують дамби та інші споруди, аби запобігти їхньому руйнуванню, а у разі необхідності проводять підводні технічні роботи - підводне зварювання та різання металевих і бетонних конструкцій.

Створено новий підрозділ - Центр рятувальних робіт підвищеного ризику.

Навчальна кінологічна група (Кінологічний центр) теж має значні успіхи - після отримання ліцензії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту почала підготовку фахівців за спеціальністю «кінолог (рятувальні роботи)». Завдяки підготовленим 16 кінологічним розрахункам МНС України у особі МЦШР вступив до Міжнародної рятувальної організації (IRO), у складі якої вже знаходяться 40 країн-учасниць.

Щороку близько 700 разів підрозділи Центру залучаються до виконання завдань як регіонального, так і загальнодержавного рівнів. Допомога рятувальників має дуже різнобічний характер: це й самовіддані дії хімічного підрозділу при ліквідації наслідків загорання 937 тон отруйних речовин та ядохімікатів, непридатних до використання,  що трапилось на складах поблизу села Красички Середино-Будського району Сумської області, запобігання розповсюдженню небезпечних хімічних речовин в селі Пустогород Глухівського району на Сумщині, ліквідація наслідків витікання надоцтової кислоти, що сталось під час технологічного процесу в сирному цехові селища міського типу Недригайлів Сумської області. Це щоденні виїзди фахівців піротехнічних робіт, серед яких і вилучення 35 снарядів із-під фундаменту будинку в Андріяшівці Роменського району, очищення території від боєприпасів, що залишилися поблизу залізничної колії, коли в часи Великої Вітчизняної війни був пущений з рельсів німецький ешелон на залізничному перегоні поблизу села Грузьке Конотопського району Сумської області. Це виконання Державної програми з очищення території арсеналу Міністерства оборони в місті Лозова Харківської області. Це робота рятувальників, спрямована на ліквідацію наслідків буревіїв, коли повалені дерева зруйнували дахи будівель та лінії електромереж, визволення людей, заблокованих на балконах багатоповерхівок, невідкладна допомога при визволенні постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах. А крім того, роменські рятувальники ще можуть виконувати висотні роботи різної складності завдяки отриманим альпіністським навичкам під час тривалого навчання й серйозних тренувань.

За мужність і самовіддані дії при виконанні завдань за призначенням особовий склад Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України неодноразово заохочувався Головою Служби. Станом на 21 вересня 2010 року фахівці Центру мають 3 (три) Державні нагороди, 13 (тринадцять) Почесних відзнак МНС України, 11 (одинадцять) Відзнак МНС України «За відвагу в надзвичайній ситуації» I ступеня та 43 (сорок три) ІІ ступеня, 68 (шістдесят вісім) Почесних грамот МНС України та 63 (шістдесят три) Грамоти МНС України. Неодноразово високопрофесійні дії рятувальників відмічалися й різними громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування.

Для підняття духу особового складу, патріотичного та культурного виховання у штаті Центру передбачено оркестр, який, завдяки своїй майстерності та прекрасному виконанню, здобув звання народного колективу. Під час участі у міжнародному конкурсі духових колективів в м. Ялта 2010 року здобув почесне ІІ місце, а у 2011 році, виявивши більшу майстерність та прагнення перемоги та прославлення роменських рятувальників – І місце. На вихованні в колективі знаходяться діти-сироти Роменської школи-інтернату імені О.Деревської, які навчаються музичному мистецтву і є улюбленцями всього колективу.

Фахівці Центру неодноразово залучались до проведення міжнародних навчань, семінарів, планових  конференцій та обміну досвідом, підіймаючи імідж Міністерства.

Начальник Міжрегіонального центру швидкого реагування полковник служби цивільного захисту Біляєв Сергій Васильович говорить: «Успіх нашої справи залежить від ставлення до виконання обов’язків кожного рятівника – байдужість і пасивність не припустимі, адже за результатами нашої роботи стоять долі громадян нашої країни, їх здоров’я, а іноді і життя, що в результаті і складає благополуччя держави у цілому. Хочу запевнити всіх, що наш колектив і надалі продовжуватиме виконувати всі поставлені завдання, матеріалізуючи девіз рятувальників: ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ.»

Пріоритетними напрямками діяльності рятувальників МЦШР у найближчі роки стане вдосконалення матеріально - технічної бази центру, підвищення боєздатності та рівня професійної підготовки всіх основних підрозділів. 

Зона відповідальності

 

АнонсСчетчик тИЦ и PR